Korony stomatologiczne

Korony cyrkonowe – sprawdź kiedy założyć

Korony cyrkonowe pomogą przy złamaniach lub zniszczeniach zębów – m.in. wskutek rozwijającej się próchnicy. Stworzone z tlenku cyrkonu, który znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach (np. w przemyśle samochodowym) od dziesiątek lat ma też swoje miejsce w gabinetach stomatologicznych. Wytrzymałe i dopasowane indywidualnie, poprawią wygląd oraz funkcję zęba.

Korony cyrkonowe – kiedy założyć?

Korony cyrkonoweKoronami cyrkonowymi niweluje się problemy estetyczne i zdrowotne. Jeżeli naturalna korona zęba uległa zniszczeniu, zęby są przebarwione i nie ma możliwości stosowania kolejnych wypełnień, lekarz stomatolog proponuje korony protetyczne. Wcześniejsza konsultacja i ocena stanu jamy ustnej pozwoli rozeznać i zadecydować o przeprowadzeniu zabiegu. Jeżeli sytuacja będzie tego wymagać, dentysta usunie najpierw stare wypełnienia i założy nowe. Wszystkie korony mocowane są bezpośrednio na zębie lub implancie, przy wykorzystaniu najnowszej technologii. To właśnie dzięki postępom w tej dziedzinie, pacjenci mogą doświadczyć zmian, o jakich jeszcze kilkaset lat temu nie można było nawet pomarzyć. Korony cyrkonowe to nowoczesne i solidne rodzaje koron, które cechują się:

 • wytrzymałością,
 • bezpieczeństwem – nie alergizują i są przyjazne błonie śluzowej jamy ustnej,
 • dużym stopniem twardości,
 • dopasowaniem kolorystycznym do naturalnych zębów,
 • bakteriostatycznością – ryzyko pojawienia się próchnicy pod koroną jest niewielkie,
 • precyzją wykonania – korony są dokładnie wycinane przez sterowane komputerowo urządzenie.

Korony cyrkonowe – cena

Koronę cyrkonową, cenę i ostateczny efekt trzeba zaliczyć do spraw kosztownych, ale i perspektywicznych.

Średnia cena to koszt ok. 800- 1000 zł, choć konkretne koszty zależą od poszczególnych gabinetów, które inaczej wyceniają. Są one jednak z pewnością droższe od tradycyjnych koron wykonanych na podbudowie metalowej. Przeprowadzenie zabiegu musi być poprzedzane konsultacjami, zdjęciami, wyciskiem zębów i ewentualnym leczeniem, które wiąże się z dodatkowymi cenami. Założenie koron cyrkonowych to proces, który choć jest sporym wydatkiem, pozwala cieszyć się pięknym i białym uśmiechem przez kolejne lata. Właściwości cyrkonu powodują, że zachowanie czystości i higieny nie jest wyzwaniem i wymaga wyłącznie codziennej, podstawowej dbałości o jamę ustną. Korony cyrkonowe w żadnym stopniu nie są więc uciążliwe ani problemowe.

Korony cyrkonowe – opinie

Korony cyrkonowe opinie mają w większości pozytywne. O ile tradycyjne korony po latach mogą wywołać efekt zasinienia dziąsła, o tyle korony cyrkonowe są pod tym względem bezpieczne. Nie bez powodu wielu stomatologów określa je mianem koron „wysokoestetycznych”. To właśnie one odbudowują aspekt wizualny i znacząco poprawiają wygląd zębów. Doskonale zgrają się z pozostałymi zębami, dlatego mogą być stosowane pojedynczo – przede wszystkim na jedynki i dwójki. Gabinety stomatologiczne zapewniają dokładne przymiarki i cementowanie, które ostatecznie pozwala cieszyć się wymarzonym uśmiechem. Korony cyrkonowe są popularne i zdobywają coraz większą sympatię wśród młodych osób.

4.2 (83.64%) 11 ocen

10 komentarzy

 1. Korona cyrkonowa to niesamowity wynalazek. Idealnie imituje prawdziwy ząb co pozwala zachować nasz piękny uśmiech.

 2. Korony cyrkonowe można dziś zrobić już podczas jednej wizyty u stomatologa, ja miałem zakładane w klinice stomatologicznej w Gdańsku K2Dental. Bardzo miła i konkretna kadra tam pracuje. Serdecznie polecam.

 3. Szkoda, że taka korona ceramiczna kosztuje aż tyle kasy.. no, ale jak chce się mieć ładny uśmiech i zdrowe zęby to trzeba trochę grosza zapłacić..

 4. Ja niestety przez moje zawirowania finansowe trochę zaniedbałem swoje zęby. Wizytę u dentysty zawsze przekładam na później. Ostatnio postanowiłem popracować nad swoim wyglądem i niedługo będę miał leczenie kanałowe i później zakładaną koronę cyrkonową na zęba.

 5. Mój przyszły mąż właśnie wczoraj miał zakładaną koronę ceramiczną na zęba i teraz wygląda o niebo lepiej. Bardzo jest zadowolony z tego wyboru^^

 6. Taką koronę ceramiczną na zęba nie zakłada się wyłącznie z celów estetycznych. Taka korona ceramiczna ma za zadanie ochronę słabego zęba przed złamaniem.

 7. Najlepsza to jest koronka pełnoceramiczna, ponieważ idealnie przepuszcza światło tak jak prawdziwy ząb, a tan porcelanowa na podbudowie metalowej nie przepuszcza światła co bardzo brzydko wygląda….

 8. A ja już się w tym wszystkim gubię. Korona ceramiczna, porcelanowa, cyrkonowa, metalowa, na podbudowie srakiej i owakiej .. weź tu człowiek wybierz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.