zielona herbata

Jak leczyć trądzik różowaty domowymi sposobami?

Domowe sposoby leczenia trądziku różowatego zazwyczaj są skuteczne, można dzięki temu na pewno spowodować, że zniweluje się wszystkie rumieńce, które występują na centralnej części twarzy. Warto udać się w takich przypadkach do specjalisty, ponieważ taka wizyta może przynieść wiele zalet, ale oczywiście można próbować wyeliminować trądzik różowaty również na obszarze własnego domu, dostępnymi produktami oraz odpowiednią dietą.

Trądzik różowaty – leczenie rumiankiem

Przede wszystkim warto zdecydować się na wykorzystanie rumianku, ponieważ idealnie działa on na pojawiające się zaczerwienienie na twarzy, któremu towarzyszą niepokojące grudki. Rumianek ma działanie przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne, więc może pomóc każdej osobie, która zmaga się z tą dolegliwością, choć dotyka ona głównie osoby dojrzałe i to przeważnie kobiety. O tym jak leczyć trądzik różowaty domowymi sposobami można dużo poczytać na specjalistycznych forach internetowych, na których wypowiadają się również doświadczeni dermatolodzy.

Picie zielonej herbaty pomaga na cerę?

Pomocne może okazać się również picie zielonej herbaty, która chroni organizm przed wolnymi rodnikami. Jest to idealna propozycja dla osób, które poszukują informacji na temat jak leczyć trądzik różowaty domowym sposobem. Zielona herbata również ma właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne, a co za tym idzie sprawdza się praktycznie w każdym przypadku. Dzięki zielonej herbacie można skutecznie zabezpieczyć się przed nadmiernym promieniowaniem UV, więc nic dziwnego, że ludzie tak chętnie decydują się na korzystanie z tej możliwości zwłaszcza, że nie jest ona zbyt droga. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się również płatki owsiane, które z czasem mogą wyeliminować wszelkie zaczerwienienia z twarzy człowieka, ponieważ posiadają one w sobie antyoksydanty. Jeśli ktoś zastanawia się co stosować na trądzik różowaty, to będzie to idealne wyjście z sytuacji. Ponadto warto stosować kosmetyki zawierające wyciągi i ekstrakty z zielonej herbaty – takim produktem jest Acnerose – w 100% naturalny produkt przeznaczony do skóry z trądzikiem różowatym.

Olejek lawendowy na trądzik różowaty?

Chyba każda osoba posiada w swoim domu olejek lawendowy, który ma bardzo szerokie wykorzystanie. Można go również stosować na wypadek trądziku różowatego, ponieważ spisuje się on wtedy doskonale. Wystarczy raz na jakiś czas nasączyć wacik olejkiem i przykładać go na zaczerwienione miejsca, wtedy też po pewnym czasie one znikną, a człowiek będzie mógł na nowo cieszyć się piękną, zdrową i czystą cerą. Powyższe przykłady to najlepsze domowe sposoby na trądzik różowaty, więc warto wypróbować je na własnym przykładzie, gdy ktoś ma problemy z taką właśnie dolegliwością skórną i nie za bardzo wie jak ma wybrnąć z tej niekomfortowej dla siebie sytuacji.

Bibliografia

1. Jabłońska S., Majewski S., Choroby skóry i choroby przenoszone drogą płciową, 2005
2. Berman B., Perez O.A., Zell D., Update on rosacea and antiinflammatory-dose doxycycline, 2007
3. Steinhoff M., Schmelz M., Schauber J., Facial erythema of rosacea – aetiology, different pathophysiologies and treatment options, 2016
4. Jabłońska S., Majewski S., Choroby skóry i choroby przenoszone drogą płciową, 2005

4 (80%) 10 ocen

7 komentarzy

   1. Taaak, ot wystarczy. potem mooże być troche skora sucha wiec wklep sobie jakis krem, np ten kremik na dzien acnerose fajnie nawilza i koi 🙂

 1. Mam nadzieje ze cena Acnerose trochę spadnie bo uzywam i widze poprawe.
  Co do zabiegów kosmetycznych tojeszcze nie stosowalem, musze sie zastanowic albo na jakies konsultacje isc…

 2. Dobrze wiedzieć, że picie zielonej herbaty przyspiesza leczenie trądziku różowatego.

  Piję ją niemal codziennie.

  🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.