Trądzik zazwyczaj kojarzony jest z okresem młodzieńczym, kiedy burza hormonalna negatywnie wpływa na stan skóry nastolatków. Niemniej jednak trądzik u dorosłych wcale nie jest rzadkością, chociaż jego występowanie ma inne podłoże.
Trądzik różowaty (łac. Acne Rosacea) jest efektem problemów z pękaniem naczynek (pojawia się zaczerwienienie skóry) i jednoczesnej nadmiernej aktywności gruczołów łojowych. Acnerose wychodzi naprzeciw potrzebom dorosłych zmagających się z takimi problemami i oferuje zestaw dedykowany skórze trądzikowej. Co wchodzi w jego skład?
Krem na dzień
Wszyscy wiemy, jak ważna jest codzienna pielęgnacja skóry twarzy. Krem na trądzik różowaty to przede wszystkim krem głęboko nawilżający. Wysuszona skóra jest sygnałem dla gruczołów łojowych, by zwiększyły produkcję sebum, co tylko pogorszyłoby stan cery. Dlatego należy wybierać taki kosmetyk, który nawilży skórę naszej twarzy. Co więcej, warto także zwrócić uwagę na zawartość olei w jego składzie. Wbrew pozorom mają one zbawienny wpływ na każdy rodzaj cery. Olej z orzechów włoskich znany jest dzięki swojemu antybakteryjnemu i oczyszczającemu działaniu, co wspomoże leczenie trądziku. Dodatkowo olej ten wnika w głąb skóry, uszczelniając ściany naczyń krwionośnych, zapobiegając ich pękaniu. Efekt poprawi także olej z kasztanowca zwyczajnego, który również wspomaga regenerację naczyń krwionośnych oraz działa przeciwłojotokowo. Kremy na trądzik różowaty z jego zawartością będą działać skuteczniej, a zaczerwieniona skóra twarzy odejdzie w niepamięć.
Krem na rano
Sam poranek również jest świetną okazję do zadbania o problematyczną cerę. Oferowany przez Acnerose naturalny krem do twarzy posiada w swoim składzie kwas azelainowy – to niezastąpiony sojusznik w walce z trądzikiem. Działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, stymuluje złuszczanie skóry twarzy (co pozwala pozbyć się martwego naskórka), a także zmniejsza przebarwienia po zmianach trądzikowych. Na blizny świetnie sprawdzi się także olejek z drzewa herbacianego. Wygładza, odżywia i łagodzi podrażnienia. Wybierając maść na trądzik różowaty należy zwrócić uwagę na zawartość olejków cytrusowych. Olejek z grejpfruta ma działanie bakteriostatyczne, więc hamuje namnażanie się bakterii, które zazwyczaj nasilają objawy trądziku.
Pasta na noc
Sen to czas, w którym organizm się regeneruje. Pozwólmy naszej skórze na to samo i wesprzyjmy jej odbudowę za pomocą odpowiednich kosmetyków. Pasta na noc jest tym, co na trądzik różowaty zadziała zbawienne. Cechuje się ona wysoką zawartością cynku, którego korzystne właściwości były znane już od setek lat. Osusza i dezynfekuje przetłuszczoną skórę, dzięki czemu łagodzi objawy trądziku.
Płyn oczyszczający
Przy trądziku różowatym zwykły tonik nie wystarczy. Delikatny preparat w płynie do pielęgnacji twarzy oferowany przez Acnerose sprawdzi się do codziennego użytku rano i wieczorem. W jego składzie znajdziemy między innymi kwas laktobionowy, który redukuje zaczerwienienia na skórze i blizny potrądzikowe. Zawartość soku aloesowego sprawia, że ten oczyszczający preparat działa jak nawilżający krem do twarzy – pozostawia skórę jędrną i wygładzoną. Dodatkowo antybakteryjne właściwości nadaje mu olejek miętowy, który koi podrażnioną cerę.
Naturalność
Dobre kosmetyki na trądzik różowaty to kosmetyki bez SLS-ów, silikonów i parabenów. Acnerose zapewnia bezpieczne produkty pozbawione niepotrzebnych, szkodliwych dodatków. Oferowany zestaw cechuje wysoka zawartość naturalnych składników aktywnych, które pozwolą skutecznie uporać się z problematyczną skórą. Jednak kosmetyki to nie wszystko. Dieta na trądzik różowaty także wywiera ogromny wpływ. By złagodzić objawy tej dolegliwości, należy zmniejszyć ilość ostrych przypraw w diecie – to one są w głównej mierze odpowiedzialne za zmiany skórne. Wyeliminowanie z menu słodyczy i przetworzonej żywności również wpłynie korzystnie na stan cery trądzikowej.
Najlepszy efekt uzyskamy łącząc właściwości kosmetyków na trądzik różowaty ze zmianami w naszej diecie. Warto zdecydować się na korzystanie z całej serii produktów Acnerose w celu kompleksowej ochrony wymagającej skóry.
Bibliografia
1. Gwieździński Z, Romańska-Gocka K., Etiopatogeneza i leczenie trądziku różowatego w świetle współczesnych poglądów,1997
2. Woźniacka A, Salamon M, Sysa-Jędrzejowska A., Przeciwciała przeciwjądrowe u chorych na trądzik różowaty, 2009
3. Mehrholz D., Nowicki R., Barańska-Rybak W.M., Czynniki infekcyjne w etiopatogenezie trądziku różowatego, 2016
muszę przyznać, że nie wierzyłam w działanie tego acnerose, ale kupiłam bo sama lubię się przekonać, a nie ufać opinii innych i muszę przyznać, że jest poprawa i to bardzo duża w moim przypadku.