maść na trądzik
świecąca twarz

Sebum. Świecenie się twarzy

Co to jest sebum?

Sebum co to jest? Sebum jest to łój skórny, wydzielany przez gruczoły łojowe na powierzchni całej skóry, z wyjątkiem wewnętrznej strony dłoni i stóp. Gruczoły łojowe spełniają ważną funkcję, są potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, są jednak miejsca na ciele, które narażone są na nadmierne wydzielanie sebum. Nadczynność gruczołów łojowych, najczęściej występuje w okolicy twarzy, na skórze głowy, ramion, okolicy między łopatkowej, skórze w okolicy mostka. Wydzielanie sebum jest skórze potrzebne, łój jest elementem płaszcza hydrolipidowego, tworzącego barierę ochronną dla skóry, chroni on przed zanieczyszczeniami ze strony środowiska, bakteriami, wirusami, promieniowaniem ultrafioletowym, utratą wilgoci.

Nadmiar sebum na twarzy…

Sebum co to… Produkcją sebum sterują głównie hormony, estrogen blokuje produkcję sebum, natomiast androgeny i progesteron pobudzają jego wytwarzanie. Jeżeli łój na twarzy staje się uciążliwym problemem, warto przede wszystkim poszukać przyczyny. Świecenie się twarzy, otwarte pory, które są bardzo narażone na powstanie zaskórników, to znak że sebum na twarzy należy ograniczyć. Poprzez skłonności genetyczne, zaburzenia hormonalne, wiek dojrzewania, warunki pogodowe, antybiotykoterapię wydzielanie sebum często się zwiększa, a świecenie twarzy staje się sporym problemem.

dziewczyna i świecąca twarzJak sobie radzić z nadmiarem sebum?

Kluczem jest odpowiednia pielęgnacja cery. Świecąca twarz nie oznacza, że należy ją tonizować alkoholem oraz przesuszać dodatkowo nieodpowiednim kremem. Odpowiednie nawilżenie, połączone z matowieniem skóry pomoże w walce z nadmierną produkcją sebum, które powoduje świecenie się twarzy. Krem regulujący wydzielanie sebum, a jednocześnie matujący skórę tłustą lub mieszaną, nieprzesuszający skóry, dbający o prawidłowy poziom nawilżenia, serum Sevolium posiada w swoim składzie naturalne składniki, dzięki którym skóra jest odpowiednio nawilżona. Wyciąg z lukrecji, ekstrakt z ziela fiołka trójbarwnego, ekstrakt z nagietka, cynk, drożdże, nawilżają, matują, a jednocześnie nie powodują przesuszenia, uczucia spierzchniętej, zmarszczonej skóry. Przed zastosowaniem, należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu twarzy, najlepiej delikatnym płynem micelarnym, który nie podrażni skóry i przygotuje ją na całodniową pielęgnację nawilżającą.

 

maść na trądzik

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.