maść na trądzik
tradzik rozowaty - rosacea.net.pl

Kosmetyki a trądzik różowaty

Coraz więcej dorosłych osób walczy obecnie z nasilającym się problemem skórnym, jakim jest trądzik różowaty. Jest to choroba, z którą bardzo trudno się walczy, ponieważ niekiedy może towarzyszyć ona osobie chorej przez całe życie. Trądzik różowaty pojawia się dopiero w dorosłym życiu, po ukończeniu dwudziestego roku życia i nie należy go mylić z trądzikiem młodzieńczym. Ma on bowiem zupełnie inne podłoże. Najczęściej spowodowany jest niewłaściwą dietą, która zakwasza układ pokarmowy, zaburzeniami hormonalnymi, złym trybem życia, alkoholem, tytoniem i wieloma innymi problemami. U niektórych osób choroba uwarunkowana jest genetycznie i dziedziczy się ją po rodzicach.

Jakie są objawy trądziku różowatego?

Większość osób nie powinna mieć problemów z rozpoznaniem trądziku różowatego. Najczęściej charakteryzuje się on:

  • zaczerwienieniem w centralnej części twarzy,
  • tak zwanymi „pajączkami”,
  • grudkami i bruzdami,
  • krostkami, niekiedy ropnymi.

Wszystkie objawy nasilają się w centralnej części twarzy i wyglądają bardzo nieestetycznie. Często z tego problemu cierpią przede wszystkim kobiety, które jeszcze nasilają problem, wcierając w twarz szereg kosmetyków i intensywnie zmywając makijaż wieczorem.

Jak dobierać odpowiednie kosmetyki trądzik różowaty?

Osoby cierpiące na trądzik różowaty, powinny wybierać konkretne kosmetyki, najlepiej polecone przez dermatologa lub dobrego kosmetologa. Najważniejszy jest oczywiście krem na trądzik różowaty do twarzy. Nie może on zawierać żadnych substancji zapachowych, ani olejków eterycznych. Bardzo podrażniają one skórę i mogą nasilać występujące objawy. Warto kupować kosmetyki na trądzik różowaty Acnerose. Krem powinien zawierać również silny filtr UV, ponieważ promieniowanie słoneczne jest szkodliwym czynnikiem dla takiej skóry.

Ważny jest również demakijaż i zmywanie twarzy. Najlepiej robić to przy pomocy chłodnej wody, która nie rozszerza naczyń krwionośnych, z dodatkiem specjalnego olejku lub płynu. Taki kosmetyk również nie może zawierać żadnych substancji zapachowych, ani kolorowych. Im mniej składników kosmetyków, tym lepiej w przypadku tej przypadłości.

Należy uważać również z makijażem. Zbyt wiele warstw kosmetyków z pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim, mocno kryjące fluidy mogą powodować zatykanie się porów i poważne problemy. Najlepiej używać kosmetyków z wyższej półki i z linii aptecznej, przeznaczonych właśnie do tego rodzaju skóry. Z pewnością  będą one mniej szkodliwe od zwykłych kosmetyków kolorowych. Kiedy nie ma takiej konieczności, najlepiej w ogóle unikać nakładania makijażu przez jakiś czas. Każdy kosmetyk może bowiem zadziałać drażniąco na skórę i wywołać efekt zaczerwienienia. Najlepiej zmianę kosmetyków zawsze konsultować z lekarzem dermatologiem, który zapozna się z ich składem. Warto również zapoznać się z zabiegami medycyny estetycznej, które mogą pomóc w walce o piękną cerę.

maść na trądzik